Ze stavů věcí tak nějak vyplynulo, že dosavadní technika nám úplně nestačí. Na FFku a jinde je erární technika, kde může grafika excelovat a disk skomírá, nebo naopak. Pouštět vše z notebooku není také úplně vončo, takže se udělal DDR komp.
Původní plán byl vznesen na valné hromadě v květnu 2007, ale neměl moc úspěch a také se změnilo vedení, čili by nešlo o počítač sdružení na akce. O rok a kousek později se dva nadšenci (Sniper a Xsoft) tak nějak usnesli, že by ho šlo udělat.
Hlavní požadavky:
(hardware – Sniper)
(software – Xsoft)
.. no, a povedlo se.
<fotky>
Pro seznam, co to umí, neúmí, co se změnolo, jaké jsou aktuální songy uvnitř – se podívejte do changelogu.
Nápady na vylepšení, přidání/odebrání písniček? Napište mi.
Songlist: tree / dir
(včetně ITG 1,2, rebirtd BG animace)
ReemoteX manual
Simulátory:
[+] možnost zapínání a vypínání song balíčků (on/off pro DDR, ITG, MGD, Anime a custom songy) Při startu se opět vše zapne (pro turnaje a pod)
[*] pagefile opět zapnut, 200MB
[+] resize cryptovaného disku na 12GB
[+] bluetooth Wiimote controller (GluePIE 0.29)
Songlist: tree / dir
(včetně ITG 1,2,3, rebirtd BG animace)
Simulátory:
Vlastnosti systému:
[+] cryptovany disk (~750 místné heslo, good luck), 10GB
[+] customizace WinXP (uvodni loga, rotace log šipky v závislosti na boot stavu, povypínání servisů..)
[+] zobrazení ikonek po dekryptaci (nějaké ikonky vlastní)
[+] systémové zvuky ve stylu PIU Pro
[+] shutdown script
[+] Trinpad controller inside (na jedno hw tlačítko)
Proč dáváte do specializovaného počítače pro DDR/ITG/.. Windows?!
Protoze ve Windows umim pracovat rychleji nez v Linuxu v pripade prace s AC s Stepmanii. Windows maji zastavene vsechny nepotrebne funkce a sluzby, tak beh programu nic zbytecne nebrzdi. V pocitaci se daji pouzivat pro hrani i flashky a ruzne typy padu (ne pouze jeden jak to nekdy byva), a v Linuxu muze by t problem s obladaci pro pady. Mozna by s projektory v Linuxu problem nebyl. Sifrovani, OpenITG a Stepmanie maji jak Windows tak Linux verze, takze v tomto mobilnim pripade saham po Windows. Pokud by to mela byt stabilni arkada se stejnym hardware, mozna bych uvazoval, jestli pouzit Linux. (PS: IIDX AC, DDR X AC jedou na Windows, ITG, PIU Pro na Linuxu)
No ona ta StepMania na linuxu moc nebeha, treba zmena themy nebo nekterych nastaveni zobrazeni ji vzdycky shodi, tak se to musi delat rucne editaci souboru.
Jinak pady co se tvari jako obycejny USB game controller chodi bez problemu, rozbite pady jako napriklad PPP controller chodi jen na Windows.
Celkem pro StepManii vychazi Windows jako lepsi platforma, poskytuji s timto software vice moznosti.
No StepMania 4 uz asi na Linuxu chodi lepe, ale stare themy a hlavne nektere songy na ni nebezi.
PPP kontroler je porad rozbity, we Windows se na jeho zapnuti pouzije jedna radka kodu ktera cosi prepne ve Windows, ale netusim, co to dela.
Takze Windows FTW, jako loader pro hry urcite.
Jinak StepMania je pomerne narocna aplikace, provozovani na rozumnem hardware je mozne pouze v nizkem rozliseni (640×480 – 1024×768).
Mozna dnesni GDDR5 karty zvladnou vice, ale clovek si asi kvuli stepmanii nebude porizovat neco takoveho. Snizenim rozliseni totiz o nic neprichazi.
Hlavni duvod je, ze BEMANI PC (cti: Konami arkady) bezi na Windows a ne na Linuxu.