JuBeat pro Android (Yubiosi)

Nedávno se na Android Marketu objevila hra Yubiosi od uživatele Nanahako. Jedná se víceméně o hru JuBeat na telefony a tablety s Androidem. Pojďme se na hru prodívat blíže.

Princip je stručně jako v JuBeatu, potvrzujete noty do hudby ve stanovený moment. Mimo klasického rozměru 4×4 se dá hrát i na mřížce 3×3. Hra samotná má možnost stažení ukázkové hudby (s Vocaloidem). Zábava a ten pravý dojem začíná, když si donahrajete vzhled (sd: \yubiosi\theme), samozžejmě hudbu a nejlépe BEMANI (sd: \yubiosi\songs) a note markery se také hodí (sd: \yubiosi\maker)  – to jsou ty potvrzovátka na noty.

Pak jen spustit hru, trochu poladit nastavení (jako zobrazení progress baru, score, a třeba zvuků v menu) a máte hotovo. S dobrým sluchem lze upravit i offset lag. Čím výkonnější přístroj, tím lépe. Testuji na Samsung Galaxy S a problémy s tím nemám.

Video ukázka:


(není zde zaplý progress bar, reklama se dá také vypnout)

Zahrát si znovu Evans, In The Name Of Love, True Love, Polasir, Speed Kinga, Chance and Dice, .. to je opravdu něco. Jop, hrajte na pevném neklouzavém povrchu. Jde to i v metru, ale chce to větší skill.

Chcete si hru zahrát, hledáte download, čtete dál.

12.4.2011 nám autor stáhl aplikaci z marketu (vidím to no tahanice s legálností). Škoda, nicméně nevadí. Na jeho stránce najdete krátké vysvětlení situace.

Mirror je v Downlaod sekci (konkrétně hledejte Yubiosi zde).

 1. Ve složce Game si stáhněte apk, nainstalujte a spusťte.
 2. Můžete si pak na kartu nahrát vzhled, písničky a marker, ale hodně štěstí s hledáním (mirror jsem stihl udělat). Nechcete-li se s hledáním zdržovat, stáhněte si ve složce Game balík sd-yubiosi (Xsoft’s pack).rar a rozbalte na kartu. Některé písničky (soubory) mají japonské znaky, tak pozor.
 3. Po spuštění hry byste měli vidět vše potřebné. Nastavte si hru a vašemu obrazu a hrajte. Můžete si i songy z JuBeatu rozdělit na dva adresáře pro rychlejší načítání.

Pár odkazů k dalšímu zkoumání (po odstranění hry jich už moc fungovat nebude):

Market – market.android.com/details?id=nanahako.yubiosi (obsahuje jednu písničku, ale teď neinstalujte/neupdatujte, obsah aplikace byl vymazán)

Songy – www.megaupload.com/?d=MJULYHK0 (vetšina JuBeat songů, ne však všechny)
www.megaupload.com/?d=1FO8LKSQ (lehké Vocaloid songy)
zdroj – www.geocities.jp/nanahako7/(stránka autora, nyní nefunkční)

WiKi – www43.atwiki.jp/yubiosi/
Temp úložiště – loda.jp/yubiosionly/

Vlastní mirror – download.pocitac.com/index.php?dir=JuBeat/Android/6 komentářů to “JuBeat pro Android (Yubiosi)”

 1. Mushroom napsal:

  I’ve downloaded the first song pack, but how do I upload everything into my phone and to the game ?

 2. Xsoft napsal:

  Just extract it to you /sdcard on into external memory. You should already see folder Yubiosi there.

 3. Mushroom napsal:

  Sorry, I’m not good at this what do you mean by extracting it to my sd card as in putting everything into yubiosi song folder or something ?

 4. Hello napsal:

  Is it just me or does the website not work anymore? 🙁

 5. Xsoft napsal:

  download site is down. it will be back within 2 months.

 6. H:S napsal:

  Zdravim, maly update; vzhledem k ukonceni vyvoje yubioshi vzniknul novy projekt, touchbeat-j. Sice jsem ho jeste moc nezkousel (nechce se mi hrat s nastavenim a importem songu kdyz yubioshi funguje 🙂 ), ale celkove vypada dost dobre a i po nejakem pul roku od toho co jsem se o nem dozvedel se stale dal vyviji. Spolecna wiki pro touchbeat a zanikly yubioshi se presunula na: http://www47.atwiki.jp/yubiosi2/ Ze simulatoru co jsem videl se mi zda asi nejpovedenejsi, myslim ze touchbeat + Raspberry Pi + Android by mohl byt dobry zaklad pro home-made arkadu.. 🙂

Trocha historie: Informační stránky DDR Portál v1 | DDR Portál v2 | DDR Portál v3 na v4 se právě nacházíte | Diskuze: DDR fórum | archiv DDR Fóra
Inzerce: (prodej zpětných odkazů)