Den 6 – LA a Hollywood

Plán na dnešek je omrknutí pár Hollywoodských turistických míst.

Neztrácíme čas, vyrážíme časně ráno, a přes MHD (hodina cesty) nasedáme do místního metra. Testneme jízdenku na 5USD na den. První plánovaná zastávka – Hollywood sign. Tedy takový ten veeelký bílý nápis na hoře, co znáte z filmů. Zajeli jsme (na druhý pokud) do zastávky Hollywood/West a dál pokračovali do hor. Slunce neúprosně pražilo, takže po 1km jsme se zastavili pro opalovací krém nejvyššího stupně. Nějaká 100+. Další krok by byl alobal. Patřičně namazáni a posilněni mlékem pokračujeme další 2km do hor. Sušenky jsme vyhodili u nejbližšího koše (více jak 3 minuty nepřežijí a víc jsme nemohli).

Po jeden a půl propoceném tričku přicházíme do zalesněného terénu. Příjemný chládek a stromy. Za půl kilometru cedule. Nějaké varování, že jsou dále nebezpečná zvířata. Hadi a lvy nebo co (na hady jsme z nás zvyklí, ty dokáží člověka prudit i rok a půl než se jich člověk zbaví). Po této ceduly už to moc sranda nebyla. Víceméně jsem čekal, že už tam bude ta cedule, ale ona se před námi ukázala dost strmá, prašná cesta. Na stromy zapomeňte. Jen slunce (a  11 hodin ráno). Za další kilometr jsme našli kolemjdoucí, a že to je ještě „far away“. Tak jsme šli not far dál a na prvním rozcestí jsme uviděli nápis. No uviděli, asi tak 5km v horách. A cesta vedla kolem jakési observatoře doktora Horrible. Po zralé úvaze a sebrání kapky rozumu jsme si udělali fotku a otočili jsme to. Myslím, že jsme byli blíž, než většina místních.

Druhá zastávka – chodník s hvězdami Hollywoodské scény. I tento chodník jsme našli a na zemi hvězdy od nevidím do nevidím. Nejen herci, ale i zpěváci, režiséři, no prostě celá ta jejich banda. Nějaká ta fotka, a šup do stínu na jídlo. V místní restauraci (říkejme jí třeba McDonald) jsme našli partičku Slováku a dali jsme řeč jak to jde.

Dobrá, splněno, odškrtnuto. Jdeme dál. Míša se chtěl podívat na dům ze seriálu Čarodějky (Charmets). Takže jsme našli kde je a vydali se tam. To už bylo celkem pozdní odpoledne. No našli jsme, udělali fotky a pokusili jsme se dostat i dovnitř. Vzhledem k dobré LA ochrance se nám to tak úplně nepodařilo. Tak snad příště.

Po odchodu jsem si chtěl dát jednu cache, pro zaplnění mapy. Tahle mě vyšla celkem draho. Byla nahoře na značce. Jenže když po vás kouká tolik lidí, chcete být víc nenápadní. Zkrátka po umístění a předstírání běžeckého sportovního výkonu mi vypadl iPad nano a metr mu stračil na to, aby ruplo sklíčko. Well, stane se.

Následovala cesta domů, jídlo, dobíhání a hledání autobudu. Večerní pokec a spát.Diskuze ukončena.

Trocha historie: Informační stránky DDR Portál v1 | DDR Portál v2 | DDR Portál v3 na v4 se právě nacházíte | Diskuze: DDR fórum | archiv DDR Fóra
Inzerce: (prodej zpětných odkazů)