TGS2010 – Dance Evolution

Hlavním lákadlem TGS pro mne byl stánek Konami další titul po Dance Dance Revolution, který má šanci se stát podobným velikánem. Pokud jste za poslední rok neviděli ani jedno video, pak věste, že se jedná o hudební hru, kde do hudby máte opakovat předepsané pohyby. Už nejste omezení na čtyři tlačítka na padu, ale máte díky 3D snímací technologii Kinect máte volnost takřka v celém těle. Vez senzorů na těle nebo zemi „tančíte“ a opakujete kreace tanečníka.

Na TGS a v Japonsku lidé znají Para Para Paradise, a tak většina hráčů opakovala naprosto všechny pohyby jako tanečník. Hře bude stačit, když se trefíte do zvýrazněních póz. Těch jsem našel na místě šest:

  • zelená silueta – tento tvar má vaše telo zaujmout až se ze strany dostane do středu (2-3 sec po objevení).
  • mudrý kruh – sem stačí umístit ruku (bouchnout)
  • žlutý kruh – do něj umístěte ruce (viz dále)
  • čára po žlutém kruhu – švihnutí ruky z výchozí pozice určitým směrem
  • žlutý kruh s křížem – je jakýmsi holdem, kde máte ruce po celou dobu nechat (v něm je odpočet požadované doby trvání)
  • zelené kroky – naznačují snímání pro nohy (dupnutí)
  • (následovat bude tlesknutí – zelená ikonka a hýbání boky – tmavě oranžové šipky)

Konkrétněji viz obrázek:

Jaké v Dance Evolution budou písně jste patrně zjistili již z ukázek. Bude to zkrátka dosti podobné Dance Dance Revolution. Trocha Pary, trocha Eurobeatu. Vše na co se bude dát rozumě tančit. Nebudete tolik závislí na konstantním BPM. Ve finální verzi hry bylo ohlášeno celkem 30 songů.

Osobně jsem otestoval songy: A Geisha’s Dream (místně velmi oblíbená), La receta (nejtěžší co tu bylo), Night of Fire (para klasika), Kimono Princess (rychlé DDR Xkovka). Brilliant 2U jsem přeskočil.

Na místě byla promo akce velmi povedené. Spousta lidí si hru vyzkoušelo, spousta lidem se líbila. Na místě stínovali roztomilé asistentky od Konami. (první den po skončení TGS v 17h předvedly i taneček ve čtyřech).

Čekání u stánku byla první den celkem pohodička. 0-10 minut. Druhý den spíše 15-30minut.

Nešel moc výběr písní. Ten se provádí natažením ruky před sebe a hýbáním (přehazováním) do stran. Třeba se na softwaru pro rozpoznávání ještě zapracuje. Sem tam se hodila i kalibrace na nového hráče (zakrytím kamery z těsné blízkosti). Kinech si následně „osahal“ hráče, aby věděl jeho proporce. To jsem zvědav, jak tohle budou řešit u (slibované) arkádové verze.

Na místě jsem odchytl i autory (ne jen jednoho) hry a dal s nimi řeč. Koukám, že má japonština se od poslední doby celkem zlepšila. I tak jsem raději povídal anglicky. Na fotce níže je Naoki Maeda (víte, takový ten Kyle Ward za DDRko). Obdržel sadu dárku a komentářů ke hře. Konami se ostatně ptala formou čistě japonského dotazníku po odehrání hry ve veřejném dni. Jaké štěstí, že jsem se ve frontě dal do řeči s místním nadšencem a následně se nám podařilo formulář k oboustranné spokojenosti vyplnit.

To je zhruba vše co mne pro tento okamžik napadá. Koukněte na videa, koukněte na stránky a až to za měsíc bude k dispozici, zkuste si to.

Bonus na závěr. Ukázka hraní KIMONO♥PRINCESS přímo od čtyřech hostesek Konami. Někdy se vyplatí počkat až do konce (nebo čmuchat i po zavíračce).

Další trailery a popis najdete na konami.com/games/dancemasters
a také konami-dmstar.com/danceevolution/

Fotky ze Dne 7 (buss den), a ze dne 8 (veřejný den).Diskuze ukončena.

Trocha historie: Informační stránky DDR Portál v1 | DDR Portál v2 | DDR Portál v3 na v4 se právě nacházíte | Diskuze: DDR fórum | archiv DDR Fóra
Inzerce: (prodej zpětných odkazů)